Timotej Kopáč|

O mne


Ako už možno vidieť z názvu stránky, moje meno je Timotej Kopáč, ale na internete vystupujem často pod prezývkou Napakalaking Halimaw (ak to neviete vysloviť, tak stačí len Napal 😄).


Som študentom vysokej školy MUNI FI, aktuálne v druhom ročníku. Baví ma práca s počítačom a snažím sa tento čas využiť viacero spôsobmi, aj na zábavu, aj na pracovné príležitosti. Ak by si sa chcel pokochať, čo všetko som vytvoril, nižšie nájdeš môj github s väčšinou mojich dokončených / rozrobených projektov.


Aktuálne pracujem primárne pre inQool a popri tom občas navrhujem a vyvíjam stránky na zákazku. Ak by mal niekto záujem ma kontaktovať, môže tak urobiť KLIKNUTÍM TU

Záľuby


Ako som už spomínal, tak som zabil dosť hodín programovaním.

Prešiel som si cez Game Development v Unity a Unreal Engine, scripting v CSku, pluginovanie v Minecrafte až po software engineering v C# a C++ a od 2019 sa aktívne venujem web developmentu (považujem sa už za Full-Stack Developera s aktuálnymi skúsenosťami) a vývoj hier si zatiaľ držím ako hobby, pokiaľ AI neprevhne web dev 😅

Poslednou dobou sa aj zoznamujem so sieťarinou a cloudovými službami, konkrétne Microsoft Azure a pripravujem sa na rôzne certifikácie, ktoré by mi mali pomôcť v budúcnosti.


Ale baví ma aj šport (z každého rožku trošku), hrám na gitare, cvičím (vo VR) a väčšinu času sa snažím byť aspoň nejak produktívny.

Som fascinovaný vesmírom a za svojim cieľom idem ako dravé zviera.. Prakticky sa dá povedať, že sa nevzdám, dokým nejaký problém nevyriešim. 😎


gitara gitara2 vesmir

Moje "skilly"


Čo by som vám k tomu povedal. Je toho už dosť za mnou.



Ale stále je toho ešte kopec predomnou!

Práce


Súkromné práce


Väčšina mojich projektov je private, ale tie public nájdete tu:

github.com/NapakalakingHalimaw


Hry, ktoré som spravil:

Mastermind - logická hra zo starších čias (presnejšie 1972), kde musíte uhádnuť farby, ktoré si myslí druhý hráč (v tomto prípade počítač :D)

Mega.nz priečinok - Množstvo hier spravených v Unity našim "štúdiom" VBGD

Verejné (profesionálne) práce


Web stránky, za ktoré si môžem zobrať plný kredit (či už Back-endový alebo Full-stackový):

kvaskovapekaren.sk

unknownpower.eu

Agesoft.sk

izolujto.sk (stránka bola niekým upravená, lepšie povedané niekým rozbitá)

Čoskoro tu pribudne ďalšia 🥳


Web stránky, na ktorých som sa nejakou činnosťou podieľal (úprava, tvorba nových modulov a pod.):

vut.cz

DoDomacnosti.sk

Cestakbydleni.cz

Sladkeumenie.sk

LKstudio.sk

Webové hry


Počas posledných 4 rokov sa aktívne venujem tvorbe webu a vždy si rád vymyslím nejakú výzvu, ktorú sa pokúsim prekonať. Aby som ale vyhovel sebarozvoju vo webe, musel som upustiť od tvorby hier. Aby som ale na hry úplne nezabudol, občas si rád spravím nejakú tú hru ako jednu z výziev aj vo webe 😇

Kopacs.io


Kopacs.io bol jedným z prvých projektov, v ktorom som si vyskúšal funkcionalitu websocket-u a synchronizácie dát medzi viacerými užívateľmi (preto je z tých dvoch ten slabší 🤣). Táto hra je replikou známej hry skribbl.io, ale prišlo mi to ako najjednoduchšia možnosť ako si vyskúšať ako vlastne funguje networking vo webe.


Cieľom hry je nazbierať čo najviac bodov za správne uhádnutie slovíčka, čo kreslí váš protihráč alebo ak váš obrázok uhádnu protihráči dostanete nejakú percentuálnu časť z počtu uhádnutých bodov. Pri kreslení máte na výber vždy 3 slová a po výbere slova máte 180 sekúnd na nakreslenie čo najvýstižnejšieho obrázku podľa daného slovíčka. V prípade, že váš obrázok niekto uhádne, doba hádania/kreslenia sa zníži na 30 sekúnd (pokiaľ už nebola pod 30 sekundami) a teda proporciálne aj bodové ohodnotenie, ktoré je závislé na zostávajúcom čase.


Kopacs.io - drawer's point of view Kopacs.io - guesser's point of view

Unknown Wordle


Druhým projektom, v ktorom som si vyskúšal už mierne pokročilejšiu funkcionalitu websocket-ov a hlavne ošetrovanie prístupu ku citlivým dátam bola hra Unknown Worlde. Hra, ktorá vybuchla svetom ku koncu decembra 2021 mi taktiež dala príležitosť vytvoriť niečo nie moc komplexné a komplikované pre jednotlivca, ale zároveň sa množstvo vecí naučiť.


Myšlienka hry spočíva v tom, že si môžete v skupinke ľudí proti sebe zasúťažiť, kto dokáže uhádnuť skôr svoje vygenerované slovo. Dôležité je samozrejme poznať veľké množstvo slov (prípadne mať u seba slovník 😅), ale čiastočne určite zohráva rolu aj šťastie, či sa vám podarí na prvý pokus trafiť štyri písmená alebo len jedno. Hra je nekonečná a môžete proti sebe súťažiť akýmkoľvek spôsobom: Kto skôr uhádne, kto uhádne na menej pokusov a pod.


Guessing the first word Guessing the second word - got it correct

Pizza defense


Pizza defense bol tímový projekt, v ktorom bolo za potreby zoznámiť sa s canvas-om a prácou s myškou. Bol to jeden z prvých projektov, v ktorom som sa osobne zoznámil s lokálnymi zdrojmi a ich využitím na webe. Taktiež veľkou časťou projektu bola randomizácia, aby mravce chodili z náhodnej strany a na náhodnej x/y pozícii.


Celá hra spočíva v tom, že máte v strede obrazovky pizzu, ktorá je rozdelená na bloky. Tieto bloky sa vám budú mravce postupne snažiť ukradnúť a tým vám znížia výsledné skóre. V prípade, že vám mravec ukradne kúsok pizze až za obrazovku, stratíte jeden život. Dokopy máte 3 životy, ale týmto a všetkým ostatným vás samotná hra v praktickej a jednoduchej miere prevedie. Hra je rozdelená na 3 levely, pričom sa obtiažnosť logicky postupne stupňuje.


Pizza defense - main menu Pizza defense - in-game

A to je tak v skratke o mne všetko! 😇 Mám kopec histórie za sebou, verím, že kopec budúcnosti pred sebou a uvidíme kam ma vietor zaveje. Som otvorený možnostiam a v prípade, že sa niečo vyskytne niečo zaujímavé, tak pravdepodobne dlho váhať nebudem.

Kontakt